Probleme interogare site MF

Started by 1onut, Sep 15, 2010, 07:21 PM

Previous topic - Next topic

1onut

Buna seara,

Incerc sa completez o factura si in momentul in care introduc CIF-ul cumparatorului in formularul de cautare pe site-ul MF nu se intampla nimic.
Nu cred ca este din cauza firewall-ului windows pentru ca tocmai i-am permis accesul.
Credeti ca problema aceasta este din cauza bazei de date a ministerului, sau e vreun lucru pe care nu il fac eu bine?
Mentionez ca nu am mai emis facturi de cateva luni bune si inainte aceasta era una dintre caracteristicile cele mai atragatoare ale programului.
Multumesc anticipat pentru eventuale lamuriri.

Serghei

Cei de la ministerul de finante au facut modificari in pagina de interogare. Am facut si noi ajustarile necesare, acum ar trebui sa functioneze.

tavanu

Salut

Se pare ca cei de la ministerul de finante au facut modificari in pagina de interogare

Puteti sa refaceti modificarile pentru a reputea folosi functia de cautare pe mfinate

Multumesc

Serghei

Problema reparata, multumim pentru raportare.

liru

Quote from: same on Mar 14, 2011, 08:14 PM
Problema reparata, multumim pentru raportare.

Asta inseamna ca trebuie sa descarcam din nou programul si sa il reinstalam? La mine cu versiunea pe care o am acum (1.0.1.2) nu functioneaza. Merci.

Serghei

Nu, nu e nevoie de reinstalare. Acum ar trebui sa mearga din nou interogarea.

liru

Quote from: same on May 25, 2011, 10:56 AM
Nu, nu e nevoie de reinstalare. Acum ar trebui sa mearga din nou interogarea.

Din pacate, tot nu merge. Acum la interogare apare un mesaj de eroare.


Serghei

Am testat acum un minut si pare ok. Poate aveti vre-un firewall care nu-l lasa pe IceFact sa se conecteze la Internet?

liru

Acum functioneaza. N-am facut nici un fel de modificare la firewall. Merci frumos.

Serghei

E cam instabil, daca mai apar probleme va rog sa ma anuntati.

la_oha

Salutare,

Nici mie nu-mi functioneaza. Ce ar trebui sa fac? Sa instalez din nou programul? Folosesc v.1.0.1.2
Multumesc.

Serghei

Momentan nu e nimic de facut, cei de la mfinante au adaugat captcha pe pagina, IceFact este in curs de modificare pentru a se adapta la noile conditii.

martin_dinca

adica sa introduc de fiecare data codul capcha ?? :o

Serghei