News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

produse

Started by yo5bdm, May 30, 2008, 01:01 PM

Previous topic - Next topic

yo5bdm

Facilitati intersante exista deja in acest program! Felicitari inca o data pentru realizarea lui. Pot sa spun ca il folosesc deja, incep sa ma acomodez cu el. Iata ce idei as avea pentru a face din IceFact programul freeware no1 in Romania in ce priveste facturarea:

- Posibilitatea de-a configura produse ce vor fi introduse frecvent
- Posibilitatea de-a configura clienti
Acestea doua sunt partial rezolvate de facilitatea Duplicat factura, dar cred ca un numar limitat de produse si clienti (nelimitat in versiunea platita) ar da un plus programului.

- Posibilitatea de-a pune pe facturi, in background un logo al firmei vanzatoare/prestatoare.

Daca mai imi vin idei le voi posta. Sper sa nu deranjez cu ideile mele.

Serghei

Ideile sunt foarte rezonabile, voi tine cont de ele pentru viitoarele versiuni.

yo5bdm

Apropo de urmatoarele versiuni, cam cand crezi ca vor fi disponibile? adica ai ceva programare dupa care lansezi versiunile?

Serghei

Nu am scheduler precis, depinde ce anume vreau sa implementez in urmatoarea versiune. Oricum, cand apare o noua versiune userii sunt anuntati de soft despre acest lucru.

yo5bdm

Inca o intrebare si gata: facturi A4 se pot imprima cu acest program?

Serghei

In acest moment nu, dar e in plan.

yo5ocz

Buna
Progamul e usor si pentru <noi din astea cu capu patrat> ;D am incercat si altele da pt. mine au fost groaznice,pe acesta in 5 min. am fost gata configurat    HI HI  am o imprimata mai veche HP laser jet 4 plus si tin la ea si merge destul de bine pe cat a <bagat>la viata lui ,conturul si delimitarile din factura se vad destul de slab adica f.subtiri acuma nu stiu e de la mine sau se pot face un pic mai groase,ar fi ideal IN REST NOT COMMENT
Multumin pentru efortul pe care o faci ...........

Serghei

Sigur, se rezolva in urmatoarea versiune. Inca nu stiu cand o sa fac release, ca vreau sa bag mai multe chestii.

yo5bdm

Quote from: same on Jun 03, 2008, 08:34 PM
Sigur, se rezolva in urmatoarea versiune. Inca nu stiu cand o sa fac release, ca vreau sa bag mai multe chestii.

Asteptam cu nerabdare urmatoarea versiune  :P

Serghei

O sa mai ai ceva de asteptat, ca fac niste modificari relativ complexe: o sa fie optiunea de factura pe A4, sa poti sa bagi mai multe cote de TVA pe aceeasi factura, o sa se poata pune sigla pe factura A4 si alte cateva chestii.

yo5bdm

nui nici o problema. un AMR, ceva? sau tot nu exista o data stabilita?