[Rezolvat] Modificare produs

Started by spacons, Jun 01, 2023, 04:32 PM

Previous topic - Next topic

spacons

1. Produsul pe care trebuie sa il adaug are mai multe caracteristici si daca adaug informatiile in casuta de editare (care este single line text) este greu de urmarit pentru beneficiar.
Se poate imbunatati programul prin inlocuirea casutei single line text cu una tip multiline text?

2. Fereastra de editare produs se numeste "Modificare articol. Ar trebui sa se numeasca "Modificare produs".
Ferestrei ii lipseste butonul close (x).

3. Fereastra Adaugare produs se numeste "Adaugare articol". Ar trebui sa se numeasca "Adaugare produs".
Ferestrei ii lipseste butonul close (x).

4. Ferestrei "Adauga procent" ii lipseste butonul close (x).
Win 10 x64

Serghei

Problema cu un camp multiline e ca este foarte dificil de implementat autocomplete, asa ca am luat decizia sa folosesc un camp obisnuit, la care am introdus un caracater special pentru break-line.

Mai multe detalii puteti citi aici: https://forum.icesoft.ro/index.php?topic=28.msg62

Legat de terminologie, sunt mai multe motive pentru care se numeste generic "articol" si nu "produs". Odata ca articolul de pe factura nu este obligatoriu sa fie produs, poate fi de exemplu prestare de serviciu, a doua ca acel widget este folosit in mai multe locuri si acolo poate avea alt rol.

O sa ma uit la ferestre, le-am tot corectat dar sunt multe si imprastiate peste tot.