probleme la listare - nu apare suma jos la total

Started by lauramax, Sep 16, 2021, 11:57 AM

Previous topic - Next topic

lauramax

Buna ziua

programul este f bun il folosesc cu succes de cativa ani pe mai multe societati. Doar la una am o problema. Am incercat sa pun softul pe alt calc sa vad daca e aceeasi problema la listare si problema persista. Here it goes : completez factura totul ok , cand dau listare si selectez imprimanta imi listeaza foaia alba, atat A4 cat si A5. In mod normal listez pe pe un A4 amandoua exemplarele. Daca selectez alta imprimanta ( virtuala- PDF printer) imi deschide acrobat readerul factura ok, insa o listeaza A4 sau A5 INCOMPLETA. jos la total nu imi apare nimic. Am incercat incadrarea in pagina diferit, orice setare a imprimantei insa e tot aceeasi chestie. atasez imaginea cu o factura scanata si se vede ca nu e completa, acum pt o linie nu e problema dar nu apare totalul sumelor produselor facturate.
multumesc


Serghei

Sigur e un copy/paste pe  undeva. Posibil prin setarile facturii, poate la delegat, poate la la "emis de".

lauramax


lauramax

nici o schimbare. nici la imprimarea PDF si la fel cu cea Brother apare foaia alba.  :-\
am rescris manual toate datele de la prestator, facturi etc

Serghei

Dar atenţie, după ce modificaţi în setări, noile setări sunt luate în considerare doar când emiteţi facturi noi, cele vechi rămân nemodificate (cum e şi normal, de altfel).