Iese din program, nu pot salva PDF si corupe Adobe- nu mai pot deschide fisiere

Started by sabin, May 25, 2021, 05:34 PM

Previous topic - Next topic

sabin

Buna ziua!
Programul intampina erori, in sensul ca:
1. Da o eroare si iese din program dupa aprox 10-15 sec.
2. Nu pot salva o factura PDF.
3. Corupe Adobe Reader, in sensul ca nu pot sa deschid nici alte fisiere.
4. Cand export o lista Excel din Icefact, este needitabila si nu pot activa sa fie editabila sau sa o pot printa.

Astept un raspuns!
Multumesc!

Atasate print screen ale erorilor

Serghei

1) Este posibil ca eroarea sa apara cand IceFact incearca sa se conecteze pentru actualizarea cursului valutar. Verificati daca firewall-ul dvs permite conectarea IceFact la internet.
2) Ati selectat pentru salvare un folder un care nu aveti drepturi de scriere. Selectati alt folder (pe D sau MyDocuments sau Desktop, de exemplu).

Celelalte doua puncte nu au legatura cu IceFact.

sabin

1. Nu mi-a mai facut probleme sa iasa din aplicatie si l-am adaugat ca exceptie la Firewall.
2. Am incercat fara niciun rezultat. Orice folder as alege, nu pot salva PDF. Mergea si dintr-o data nu a mai mers.

Pentru celelalte puncte este o problema din Trust Center al Microsoft. Dar dupa ce am dezinstalat ICEFACT, Adobe functiona, deci o relatie de cauzalitate trebuie sa existe... Partea asta cred ca am rezolvat-o.

Multumesc!

Serghei

Referitor la eroarea de salvare PDF, în mesajul de eroare scrie clar programul nu poate scrie în folderul ales de dvs. Ceva îl impiedică. Poate fi orice, drepturi setate incorect în windows, antivirus etc.

sabin

Nu pot sa ii dau de cap. Ne trebuie salvarea in PDF a facturii, dar nu inteleg ce si unde sa modific. Aveti idee? Multumesc!

Serghei


sabin


Serghei

Cum aţi procedar şi ce se întâmplă? Nişte capturi de ecran ar fi de ajutor.

sabin

Am pus in prima postare. Acelasi lucru se intampla. Imi da acea eroare si nu pot salva in PDF. Apoi ma intorc la interfata ICEFACT.

Serghei


sabin

Nu am ce posta. Dau click pe Tipareste factura curenta. Selectez PDF Printer, Print- si imi apare eroarea pe care am mentionat-o

Serghei

Păi când daţi PDF Printer programul are nevoie de calea către folderul unde doriţi să salvaţi pdf-urile. Mă interesează să vad ce cale aţi setat acolo. O captură dialogul de printare ar putea fi utilă.