la 'restore' pe un nou calc, suma la total facturi apare '-nan' sau'-nan RON'

Started by Tik, Oct 07, 2019, 08:57 AM

Previous topic - Next topic

Tik

am sters baza de date, am instalat si o versiune mai veche a aplicatiei, la restore apare in totalul din josul paginii tot '-nan' sau '-nan RON' - eroarea apare probabil din lipsa specificarii monedei in care baza de date veche a lucrat - doar ca implicit daca nu era in formatul vechi, logica era sa fie asimilata ca RON. Ce-i de facut?

Serghei

Asta se intampla de obicei cand jonglati intre diverse versiuni de program. Ce versiune aveati inainte si ce versiune aveti acum?

Tik

Jonglerie e exagerat. Am deschis calculatorul vechi, ruleaza Icefact v1.1 (06.01.2013). Am fi multumiti si cu versiunea aia, dar nu mai avem kit-ul de instalare. Colegul meu emite cateva facturi pe luna pentru o organizatie non-profit, fara alte pretentii. La o versiune mai veche dar nu chiar 1.1 am incercat doar dupa ce cea actuala a dat cu '-nan', o aveam intr-o arhiva a unui alt calculator din intamplare (facusem o demostratie unui coleg cu PFA). Pentru noi orice solutie ne oferiti e ok, in fond e gratis: fie kitul de 1.1, fie un kit intermediar car stie sa transfere corect baza de date, fie nu ne dati nimic si ramane asa cum e. Oricum va multumim, mai rar aplicatii gratis care chiar functioneaza.

Serghei

Trimiteti-mi un backup al bazei de date la db@icesoft.ro , incerc s-o repar si v-o trimit inapoi.

office@ecusonul.ro

Buna ziua. Cred ca am aceeasi problema. Acum cateva zile am trecut de la Icefact v1.1 (Windows i386)la versiunea 1.1.119.1 (Windows /x86_64), am salvat baza de date inainte, iar la restore apare in totalul din josul paginii tot '-nan' sau '-nan RON'

rashca78

Buna ziua. Aceesi problema si la mine atat la facturile vechi, cat si la cele noi, emise dupa importul bazei de date. S-a gasit vreo solutie intre timp?
LE rezolvat intre timp. am copiat folderul vechi peste cel nou si am revenit la versiunea anterioara.

Serghei

Trimiteti baza de date la db@...ro si incerc sa o corectez.