instalare icefact pe MacOs Mojave

Started by Alexandra_zbarcea, Sep 18, 2019, 11:30 AM

Previous topic - Next topic

Alexandra_zbarcea

buna ziua incerc sa instalez icefact pe MacOs Mojave dar nu reusesc , am instalat xquartz . dupa dowload de icefact incercand sa il deschid imi apare o casuta in care imi spune ca Icefact e deteriorat si nu poate fi deschis .

reuseste cineva sa ma ajute va rog frumos , pleaseee

Serghei

O captura de ecran cu eroarea ar fi de ajutor.

Alexandra_zbarcea

/Users/alexandra_zbarcea/Desktop/Immagine del 19-09-19 alle 15.42.jpg

Serghei

Poate nu s-a downloadat corect. Tocmai am testat, la mine imaginea se deschide. Pe El Capitan, dar nu ar trebui sa fie vreo deiferenta. Incercati sa downloadati din nou aplicatia.

Alexandra_zbarcea

am incercat de mai multe ori dar imi da aceasi problema

Serghei

Vedeti ca uneori browserul tine in cache fisierele dowloadate si cand incercati sa-l downloadati din nou, vi-l da tot pe cel vechi downloadat initial. Incercati cu alt browser sau sa stergeti cache-ul.

Alexandra_zbarcea

ok am eliminat cache , am eliminat xquartz, am eliminat fisierele icefact , si am reinstalat xquartz (care se dowloadeaza perfect si se instaleaza ) in schimb icefact nu , imi da aceeasi eroare , cum e possibil sa pot instala xquartz dar icefact sa nu reusesc ??? poate sunt neindemanatica dar le am incercat vpe toate e ciudat

Serghei

N-aş putea să vă zic, la mine defectul nu se manifestă. Aţi incercat să trageţi programul pe Desktop?


Serghei


Alexandra_zbarcea

va explic mai bine , eu aveam deja instalat icefact pe calc si mergea bine , am plecat 3 luni de acasa si am facut back up pe care lam instalat pe laptop windows  , la intoarcere am facut acelasi lucru pentru ca facusem ceva facturi pe windows si vroiam sa le am pe mac mojave , dar backup nu se putea instala pentru ca imi cerea o versiune mai curenta , deci lam dezinstalat (icefact ) si am incercat sa il reinstalez dar nu am mai reusit spunandumi ca fisierul este deteriorat .

Alexandra_zbarcea

da apare aceeasi eroare , am dezactivat toate blocurile care le are mojave dar nimik , firewall , blocurile la site etc . nimik aceasi eroare . uffa

Serghei

Verificati dimensiunea fisierului icefact-1.1.119.1.dmg, trebuie sa aiba exact 10987520 bytes. Daca e mai mult sau mai putin, e clar ca browserul va joaca feste...

Alexandra_zbarcea


Serghei

Puneţi undeva imaginea, s-o descarc si eu si sa verific. Cred ca puteti folosi wetransfer.