News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Idei noi

Started by Maxim, Mar 09, 2017, 10:17 AM

Previous topic - Next topic

Maxim

Salutare. Multumesc de program. De cand il folosesc am numai cuvinte de lauda, dar ce m-ar mai interesa ar fi posibilitatea de adaugare a nr de telefon la clienti. Am cautat peste tot in forum si am observat ca nimeni nu a pus aceasta sugestie. Multumesc.

Serghei

Trebuie sa gandim foarte atent ce optiuni introducem, ca tehnic nu e complicat, dar aplicatia va deveni foarte imbacsita cu miliarde de optiuni pe care nu le foloseste nimeni. O sa ma gandesc.

Maxim

Ok. Mersi. Macar sa pot adauga numarul in nomenclatorul de parteneri.

Serghei

Asta se face da, pentru ca urmeaza sa implementez niste procese verbale (Proces-verbal constatare defectiuni in termenul de garantie, proces verbal de inlocuire etc), si acolo e util sa apara si datele de contact ale reprezentatului beneficiarului (telefon si email).

jordachedan

#4
Buna Serghei,

Folosesc programul de la inceputul activitatii mele fara probleme; multumesc!
As vrea sa te  intreb daca este posibila obtinerea unei  fise de client cu IceFact si daca detin 2 firme pot sa-l folosesc in aceelasi timp pentru ambele?
Multumesc

Dan

Serghei

Buna ziua,

Da, se poate. Filtrezi dupa denumirea firmei dorite si apesi pe butonul care tipareste borderoul de facturi.

Ca sa mai faci inca o firma, urmareste procedura de aici.

v26

Registru de casa nu se va introduce in program ?
Ar fi foarte utila aceasta optiune.

Serghei

Da, intr-o buna zi vom avea si registru de casa :)

raduvarlaam

Salut, am descarcat acest program si mi se pare foarte ok.
Am observat ca modelul de factura este mai vechi unde se cere si SEMNATURA SI STAMPILA.
daca nu mai este nevoie de Stampila nu s ar putea elimina ? mersi

Serghei

Acela e formatul standard si l-am lasat aşa. In viitor o sa facem mai multe formate de factura.

raduvarlaam

Pana cand o sa reusiti speram doar sa nu dam de vreunul plin de zel si sa se trezeasca ca "ce daca nu mai este nevoie, e pe formular si el vrea si gata ". Multumesc si felicitari pentru munca depusa. O zi faina :)

raduvarlaam

Mai deranjez cu o intrebare,
am observat ca in varianta free, nu raman clientii in baza de date si trebuiesc introdusi de fiecare data cand se creaza o factura. Si in varianta cu licenta este la fel? Inteleg ca in varianta cu licenta se pot accesa din baza de date a MF. Ce se intampla in cazul unor clienti exteri (deci nu exista in baza MF) ?

Multumesc

Serghei

Bineînţeles ca beneficiarii rămân memoraţi in nomenclatorul de benficiari...

Calyx Graphic

Buna ziua.

Doresc sa va intreb daca este posibil sa apara pe factura o coloana cu pretul unitar al produsului inclusiv tva?
Mie mi-ar fi de mare ajutor.

Maria

Serghei

Hmm, o idee foarte... originală :) Aş putea să o implementez, dar numai contra-cost.