News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Sugestii IceFact

Started by v26, Mar 05, 2017, 06:47 PM

Previous topic - Next topic

Serghei

Imi pare rău, tot nu am înţeles la ce ar ajuta previzualizarea. Din câte îmi dau seama, acel text l-aţi scris în câmpul de observaţii, care este afişat în permanenţă, previzualizarea nu ar schimba nimic.

kyroptus

Campul de observatii arata cam asa... si a nota ceva mai lung este ca un derulator pe linie orizontala.
Daca la repezeala gresesc ceva, trebuie sa fac urmatorii pasi:
Finalizarea Factura -> Printarea PDF -> Vizualizaea adnotaii camp -> Modificarea factura -> Modificare parametii camp... Cred ca ma intelegeti.
In cazul unei prezvizualizari rapide, pot face orice modificare mai usor sarind peste anumiti pasi.
Multumesc anticipat!
Dragos
CONSTITUTIA ROMANIEI
Art. 16 – Egalitatea în drepturi
(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.

Unii primesc codul de TVA, altii nu.

Unii pot defasura activitati din sfera TVA, altora li se interzice acest lucru.

Serghei

Ah, am înţeles. De fapt probabil v-ar ajuta ca textul să nu se întindă pe orizontală, ci să se rupă rândul cănd ajunge în capăt. Asta s-ar putea face, o să ţin cont pentru o versiune viitoare.

kyroptus

Corect,
este si asta o solutie.
Insa daca se poate face si o varianta de previzualizare a facturi, cred ca ar fi SUPER!
CONSTITUTIA ROMANIEI
Art. 16 – Egalitatea în drepturi
(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.

Unii primesc codul de TVA, altii nu.

Unii pot defasura activitati din sfera TVA, altora li se interzice acest lucru.

Serghei

Previzualizarea ar fi de fapt tipărire, asta e cam complicat de făcut la o factură nefinalizată, probabil nu merită efortul...

sebip

Buna! Este posibilitatea ca programul sa aiba si un tab cu "ultimul trimestru", asa cum are cu "luna trecuta", "anul curent"...? Avand o firma neplatitoare de TVA as afla mai usor care ii suma facturata pe ultimul trimestru! :)
Ms

rodatek

Buna ziua. Comunicare cu casele de marcat(mod imp.fisc.) printr-un driver(fprwin, fprint, etc) pentru a putea emite si tipari factura simplificata. Aveti in proiect?

Serghei

Nu, nu intenţionez să introduc aplicaţii proprietare ca dependenţă la IceFact.