nu pot salva pdf-ul!!!

Started by ALEXANDRA, Oct 09, 2015, 12:38 PM

Previous topic - Next topic

ALEXANDRA

 Buna ziua,

    Am o problema legata de salvarea facturilor in format pdf...Nu am instalat/dezinstalat Adobe reader-ul, nu am facut nici o modificare nicaieri, doar ca, in momentul in care dau salvare facturii imi apare casuta de "save as" pe fond alb, fara continut (folderele unde sa pot salva).Va rog sa ma ajutati, deoarece nu ii pot da de cap!...I-am dat restart, nu s-a schimbat nimic.

Serghei

Ar fi utila o captura de ecran.

ALEXANDRA

Buna ziua,

   Revin cu adaugare: imi apare acum o casuta cu inscrierea" RdrCEF.exe - Application error"... imi spune ca aplicatia nu este deschisa corect... :o. Nu inteleg de ce imi afiseaza asta avand in vedere ca nu a facut procedat diferit fata de alte dati. Va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat!

ALEXANDRA

 :o

Serghei

Nu inteleg cand apare aceasta eroare, nu pare sa apartina programului de facturare.

ALEXANDRA

Da nu stiu ce sa spun, am dat rapair programului Adobe, si in continuare am aceeasi problema. Incerc sa gasesc o rezolvare, voi instala din nou adobe-ul si o sa vad dupa. Macar sa fie problema aici.  :-\

ALEXANDRA

Eroarea apare, in momentul in care dai save as facturii. Se deschid ambele casute.

Serghei

Nu inteleg, unde dati 'Save as"? Nu cred ca exista aceasta optiune in IceFact. Puteti sa-mi dai o captura de ecran cu butonul pt "Save as"?

ALEXANDRA

M-am exprimat gresit, in momentul in care ii dau printare facturii, imi deschide documentul in pdf. Daca doresc sa salvez pdf-ul nu pot, din cauza acestei erori.

Serghei

Inseamna ca eroarea e din Adobe Reader. Oricum, nu e nevoie de Save As in Adobe, pentru ca iceFact deja are salvat pdf-ul.