no such column "cache_produse"

Started by bibovski, Jun 08, 2014, 12:16 PM

Previous topic - Next topic

bibovski

Buna ziua, am inceput sa testez softul dvs. Am introdus 11 produse si vreau sa generez o factura noua. Cand aleg unul din produse ca sa il introduc...imi apare eroarea no such column "cache_produse"....am gresit ceva? Multumesc mult

Serghei


bibovski

Este chiar versiunea de care spuneti. Azi am dw. :-\

Serghei

Interesant. Nu ati facut cumva upgrade de la o versiune mai veche?

bibovski

Nu, azi am instalat pentru prima data. Am introdus datele prestatorului si 11 produse..si am incercat sa fac o factura de verificare. Am setat si partea de facturi/proforme in prealabil...credeti ca e util sa reinstalez (eventual sa salvez db)? Multumesc

Serghei

Probabil ati testat in trecut o versiune veche. Incercati sa stergeti baza de date si incercati din nou. Ca sa aflati unde se afla baza de date cititi acest topic: http://forum.icesoft.ro/index.php/topic,27.0.html

bibovski

Am dezinstalat programul am sters db, am reinstalat, am reintrodus datele...aceeasi problema :(. si nu, nu am mai testat niciodata softul dvs

Serghei

Ciudat. Sigur aveti versiunea 1.1.94? Un screenshot ar fi de ajutor.

filth

Buna ziua, aceasi eroare o am si eu, am ultima versiune instalata (1.1) si folosesc Ubuntu 14.04 pe 64 biti.
Eroarea apare in momentul in care adaug un produs la o factura si dau Ok pentru salvare.
Primesc eroarea : "Nu s-a putut salva articolul in cache: table cache_produse has no column named um"

Serghei

1.1 nu este ultima versiune, ci 1.1.95 (pe care probabil ati avut-o inainte).