eroare pe monitoare mici

Started by vlahx, Sep 19, 2008, 11:23 PM

Previous topic - Next topic

vlahx

Salve, am un laptop micutz, MSI wind u100 cu diagonala de 10 ". Buuun, de curand am incercat sa mut icefact.db pe el.Beton, nu au fost probleme, la vremea aia aveam instalat linux iar acum m-am razgandit si am instalat win la loc ( home preinstalat). Rezolutia laptopului default este 1024x600 dar numai ca e mic monitorul. Problema este urmatoarea: programul tau, de altfel foarte bun, a fost conceput pentru monitoare mai mari pentru ca o parte a ferestrei ramane in afara ecranului si anume partea unde se adauga produsele. Cu nici o rezolutie posibila nu am reusit sa il fac sa se incadreze in monitor. Daca ai vreo idee, te rog, posteaz-o.

P.S. Intrebare de baraj, crezi ca poti scoate o versiune de telefon mobil? Ar fi tare........:)

Serghei

#1
Momentan nu exista o solutie pentru monitoare cu mai putin de 768 pixeli pe verticala, o sa incerc sa o rezolv intr-o versiune ulterioara.
Referitor la mobil: e destul de dificil, sunt o gramada de platforme, rezolutie foarte mica, imprimarea facturii ar fi practic imposibil de realizat, etc. Poate cu Android-ul...

LATER EDIT: versiunea 0.9.7 are prevazute scrollbar-uri la detaliile facturii, deci ar trebui sa mearga si la rezolutii verticale mai mici.

Liviu Alex

Va salut, anii au trecut, sunt sanse pentru aplicatie pe mobil?

Serghei

Din păcate nu e chiar o prioritate aplicaţia mobile. Sper ca într-o bună zi să se materializeze, dar nu prea e timp...

Liviu Alex

Speram sa reusiti intr-o zi...
Succes!

Arcom Glass

Quote from: Serghei on Sep 26, 2019, 06:46 PM
chiar o prioritate aplicaţia mobile. Sper să se materializeze, dar nu prea e timp...

Noutati despre aplicatia pe mobil? Sau poate facturare online de pe mobil.

DAN G

Buna ziua!
Imi puteti spune, va rog cum pot emite numere diferite pentru facturile interne (cu TVA) si cele de la clienti externi (fara TVA)
Fara sa fiu nevoit sa le modific de fiecare data manual.
Cineva mi a spus sa instalez inca o data programul pe calculator. Doua iconite ( pentru interne si externe) dar nu reusesc. Daca il mai instalez inca o data (chiar daca modific numele) imi copiaza automat baza de date si cand fac o modificare pe unul se modifica automat si la celelalt.

Cum pot rezolava.

Multumesc.

Serghei