TABELA PT PARTENERI DE AFACERI

Started by TUX, Sep 15, 2008, 08:59 AM

Previous topic - Next topic

TUX

Buna ziua
as avea o sugestie de curind mi-am instalat aplicatia produsa de dumneavoastra (toata stima) dar am constatat ca nu are nici o posibilitate de a inregistra parteneri de afaceri...clienti mai exact (adica o tabela de unde sa putem cauta clienti intr-o lista nu sa dublicam facturile) ...se poate face ceva din acest pdv??

merci

Serghei

Aceasta "lipsa" este intentionata, pentru a pastra aplicatia de facturare cat mai simpla cu putinta (fara nomenclatoare, etc). Pentru a emite o factura pentru un client deja existent, cautati o factura mai veche a clientului respectiv, dupa care clonati factura.

TUX

MA ROG DUMNEAVOASTRA DECIDETI, DAR DIN CITE PROGRAME DE FACTURARE AM VAZUT IN NICI UNU NU SE ABORDA PROBLEMA DIN PUNCTUL ACEST DE VEDERE...
ADICA SA SE DUBLEZE FACTURA DUPA CARE SA SE MODIFICE...INCA CEVA (ASTA NU AM VERIFICAT) PROGRAMUL STIE SA PUNA TVA PE POZITI, DE EXEMPLU SUNT CAZURI CIND PE ACEIASI FACTURA ESTE TVA CU 9 SI CU 19 %...

Serghei

Intentia noastra nu e de a copia alte programe ci de a face aplicatia sa fie simpla si eficienta. Un nomenclator in plus e o bataie de cap in plus pentru cel care opereaza.

Referitor la suportul pentru mai multe cote de TVA pe acelasi document: este in lucru.