News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Baza + Tva

Started by Bunea Radu, Jan 13, 2017, 01:00 PM

Previous topic - Next topic

Bunea Radu

Buna ziua,

Se poate adauga pe factura in partea de jos defalcat Baza + TVA pentru fiecare cota de TVA in parte

Tva 9% -- Baza + TVA
Tva 19% -- Baza + TVA

pentru a se putea introduce in contabilitate Baza + Tva defalcat pentru fiecare cota de TVA.

Multumesc.

Serghei

Am retinut, o sa fie introdusa optiunea intr-o versiune viitoare.

Bunea Radu

Multumesc pentru raspuns.

livakhe

dar fara tva exista varianta?eu nu sunt platitor de tva.

Serghei

IceFact deduce automat ca nu sunteti platitor de TVA, daca nu aveti atribut fiscal RO.

atrix

Buna seara.
Am prieteni dragi la care am recomandat programul IceFact dupa ce l-am folosit eu. Toata lumea ar trebui sa stie de voi si acest program! Imi sunteti dragi de mor, de cand v-am cunoscut. Sunteti atat de simpli si de clari cu acest program de facturare incat as dori sa fac nir-urile singura precum fac facturile. Dar dupa cum se vede nu aveti de gand sa nasteti inca un pui care sa ne fie de folos. Daca as putea sa fac review acestui program i-as da 6 stele albastre, nu galbene. Exista ceva nou? simt nevoia sa evoluez... poate intr-o "noapte furtunoasa", se va naste si un pui de NIR.
Cu stima si respect pentru tot ceea ce  faceti, ca noi sa avem o evidenta clara si o viata usoara. Va multumesc in numele meu si a colegilor mei pentru creatia acestui program de facturare. Va doresc creatie divina in viitoarele saptamani!
Laura Morari,
fan, Ice Fact.




Serghei

Bună seara,

Mulţumim pentru aprecieri. Am început mai demult lucrul la NIR-uri, din păcate din lipsă de timp nu am apucat să-l finalizez. Dar promit că într-o bună zi vom avea şi aşa ceva  :) Durează mult pentru că e un pic mai complicat, trebuie să aibă si ceva pentru managementul stocurilor şi să fi integrat şi cu facturarea.