Probleme la completarea datelor noului cumparator

Started by elenaramonapopa, Nov 19, 2018, 11:45 AM

Previous topic - Next topic

elenaramonapopa

Buna ziua,
Folosesc IceFact din ianuarie. Am ajuns la factura 73, insa nu pot sa completez nimic la rubrica cumparator.Dupa ce selectez "creaza o noua factura" , nu pot completa decat ,,adauga articol"(se si salveaza)Folosesc versiunea 1.1.118. In rest totul functioneaza...nr noii facturi e corect, vad facturile anterioare...etc. Precizez si ca ultima data am modificat o factura/nu a, emis una noua.
Va multumesc anticipat

Serghei

 Buna ziua,

De ce nu puteţi completa nimic la cumpărător?

elenaramonapopa

Buna seara,
A facut backup si a  reinstalat programul/functioneaza acum. Era f urgent si ne-am descurcat cu fratele meu.
Mii de multumiri !

coolda

Buna ziua,
Nu pot emite factura cu numarul urmator,imi spune ca deja exista factura cu nr respectiv,urmnatoare ca fiind disponibila e la diferenta de 40 de facturi
Care ar putea fi cauza?
Multumesc

Serghei

 Nu cumva ati folosit programul de anul trecut si ati reluat numaratoarea de la zero la inceputul lui 2018, fara sa schimbati seria?

coolda

Nu,am mers de anul trecut in continuare dar nu am reluat de la zero,e ciudat ca sunt la 433 si de la 434 pana la 472 (care mi-o da programul ca cel mai mic nr disponibil)toate mi le da cum ca ar exista si daca doresc sa configurez

Serghei

In acest caz, verificati daca intr-adevar aveti facturi de la 434 in sus. De fapt sunt convins ca aveti ceva acolo, altfel programul nu avea niciun motiv sa faca "scandal".