News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Date prestator

Started by Ursake, Nov 22, 2017, 09:56 PM

Previous topic - Next topic

Ursake

Buna ziua,

Am modificat niste informatii la Setari - Prestator, dar atunci cand vreau sa printez, modificarile nu imi apar si pe factura printata., nu se actualizeaza cu informatiile noi....
Va rog daca ma poate ajuta cineva.

Va multumesc

Serghei

Este normal să se întâmple aşa. Imaginaţi-vă că la anul va mutaţi în alt oraş şi modificaţi adresa la prestator. Daca ar fi cum doriti dvs, absolut toate facturile din urma si-ar schimba si ele adresa.

Din acest motiv, schimbarile din datele prestatorului sunt luate in considerare doar pentru facturile nou-create.

Ursake

Aveti dreptate. Va multumesc pentru ajutor. O zi buna

office@lucy.ro

Cum  sterg un cont bancar din datele prestatorului?

Serghei

Mergeţi în Setări -> Prestator şi îl ştergeţi pur şi simplu. Dar atenţie, contul şters va fi luat în considerare doar la emiterea facturilor noi, cele deja emise vor rămâne neatinse.

office@lucy.ro

Am urmat instructiunile dv.( facusem acest lucru si innainte de a va intreba) dar imi apare mesajul EROARE SALVARE PRESTATOR NEAR"S":SYNTAX ERROR.

office@lucy.ro

si contul sters apare din nou pe factura noua.

Serghei

Cel mai probabil aveti o versiune veche de program, instalati ultima versiune si ar trebui sa fie ok.

office@lucy.ro

Multumesc mult ,s-a rezolvat.

aditza35

buna .as dori sa sterg un cont bancar si sa adaug un altul dar pe factura imi apare tot contul bancar  vechi

Serghei

Datele modificate apar doar in facturile nou emise. Este intenţionat aşa, pentru că ar fi destul de rău dacă programul s-ar apuca să modifice datele de prestator de pe facturile de acum 10 ani, de exemplu (poate între timp firma şi-a schibat adresa sau altceva).

aditza35

#11


am doar 3 facturi emise pe contul vechi si asta e o factura noua.si nu ma lasa sa il inlocuiesc.sau ce trebuie sa fac

Serghei

Nu trebuie sa faceti nimic, cand faceti o factura noua va aparea contul nou.