News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

coloana data scadenta

Started by gfery, Jul 09, 2016, 07:23 AM

Previous topic - Next topic

gfery

Salut. Ma gandesc ca s-ar putea introduce o coloana cu data scadenta a facturii in tabelul cu facturi si eventual si functionalitatea ordonarii in tabelul cu facturi dupa butoanele din capul tabelului; concret, lucrez cu clienti carora le dau scadente diferite, motiv pentru care desi am facturile ordonate consecutiv, unele facturi emise mai tarziu au scadenta inaintea celor precedente, ceea ce le face greu de urmarit direct din soft.

Softul e oricum super, merge brici pe linux, apreciez ca il tineti gratuit. Mersi.

Serghei

Nu stiu daca e nevoie de o astfel de modificare, facturile scadente sunt oricum semnalizate de soft prin schimbarea icoanei din dreptul facturii (vazut pentru facturile achitate, clepsidra pentru facturile care mai au cateva zile pana la scadenţă, semn de exclamare cand s-a depasit termenul de plata). Si aveti si filtru (achitate, achitate partial, in termen, scadente, restante).

gfery

asa e, insa pe mine m-ar ajuta (clar ca poate nu justifica o modificare in soft, dar suntem la rubrica sugestii..) sa vad data scadenta fara sa dau click pe fiecare factura in parte.

spor!