News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

chitanta separata

Started by regius, Jan 12, 2009, 10:27 PM

Previous topic - Next topic

regius

Am avut un client care mi-a platit partial prin OP si partial cash. A trebuit sa fac un document .odt (sic M$!) ca sa pot sa-i "tai chitanta".

Ar fi utila o optiune in care sa poti edita datele ce apar pe chitanta (preluate din factura, evident), bine-nteles cu avertismentele de rigoare ca esti pe cale sa comiti o posibila eroare.

Spor la treaba, baieti!

Serghei

Pai... aceasta optiune a existat dintotdeauna :) Emiti chitanta o data cu factura, te duci la chitante si modifici tot ce doresti in chitanta cu pricina.

regius

4real? Se poate?! :o

Mersi de sfat!

fpisoiasu

In primul rand salut! Faceti o treaba super...
O intrebare: cum se poate face sa apara chitanta pe jumatate de pagina? Ms mult...

Serghei

In ce sens pe jumatate de pagina? Nu va ajuta daca printati chitanta din sectiunea de chitante? Ce versiune de IceFact utilizati?

fpisoiasu

Versiuenea este 0.9.6
Completarea chitantelor le fac din sectiunea chitantelor, dar cand printez, chitanta imi apare doar pe 1/4 din pagina format A4

Serghei

Ultima versiune (0.9.9.3p) tipareste cate o chitanta pe fiecare jumatate a paginii, dar tot nu "umple" tot spatiul.

fpisoiasu

Ms de promptitudine...sunteti super!Cum fac update?Pur si simplu downloadez noua versiune?

Serghei

Da, noua versiune o sa va intrebe daca doriti sa faceti backup. Ar fi bine sa-l faceti, in caz ca migrarea merge prost sau in caz ca doriti sa va intoarceti la versiunea veche.

fpisoiasu

Gata am rezolvat instaland ultima versiune. Multumesc de ajutor!!!