Numar factura manual

Started by pampam, Jun 10, 2015, 11:56 AM

Previous topic - Next topic

pampam

Buna ziua,

Felicitari pentru aplicatie. Acum am descoperit-o si o testez.
Am insa o intrebare. Exista vreo posibilitate sa introduc numarul de factura manual?
Folosim in firma o aplicatie ERP in care trebuie sa introducem toate facturile pt generarea documentelor contabile etc, dar uneori avem nevoie de o solutie de back-up pt a factura mai rapid si ulterior introducand factura si in ERP. Evidenta numerelor de facturi o tinem separat si ne-ar fi util daca IceFact ne-ar permite sa introducem in factura numarul manual.

Serghei

Nu, o astfel de optiune ar face multe incurcaturi utilizatorilor. Singura posibilitate este ca inainte de a emite factura sa fie ajustat contorul de numere (in Optiuni -> Facturare).

Pop Alexandra

Puteti sa ne oferiti si niste instructiuni pas cu pas despre cum s-ar pune in practica? Nu ar implica multe resurse de timp daca fiecare factura trebuie sa fie modificata manual?
_________________________________
Alexandra de la Clarvision ERP

Serghei

Nu am înţeles, la ce doriţi instrucţiuni?

Dany

Buna ziua,
Felicitari pentru acest micut progaram de facturare free !
.......
Am si eu o problema cu IceFact.
Am sters 3 facturi cu numaru 11, 12 si 13, am programat softul sa inceapa numerotarea facturilor de la nr.11, si nu ma lasa sa creez o factura noua cu numarul 11.
Imi spune ca deja exista aceasta factura. Va rog ajutatima si spuneti-mi cum pot trece peste aceasta problema !
Va multumesc mult.

Serghei

Probabil în loc să ştergeţi facturile, le-aţi anulat. Bifaţi anulate, le veţi găsi acolo şi veţi putea să le ştergeţi definitiv.

Dany

Din pacate chiar leam sters, pentru ca trebuiau sterse. Leam sters si din locul unde le salveaza.

Dany


Dany

le=am gasit la anulata, si apoi le=am sters. ! E ok acuma, multumesc mult !

Narcisa

Buna ziua,am si eu aceeasi problema cu nr de factura.
Am instalat recent aplicatia si am facut o fact nr.1 si o fact nr.2 de proba apoi le-am sters. am creat o factura cu nr. 1 si apoi am vrut sa fac fact nr 2 dar imi spune ca exista deja si nu este in nici un tab (anulate sau sterse). ce pot sa fac?

Serghei

Debifati campurile "de la" si "pana la", probabil ati introdus o data la intamplare si s-a pierdut pe undeva.

Narcisa

da, asa a fost . mersi frumos!

ISA

Quote from: Serghei on Jun 10, 2015, 12:00 PM
Nu, o astfel de optiune ar face multe incurcaturi utilizatorilor. Singura posibilitate este ca inainte de a emite factura sa fie ajustat contorul de numere (in Optiuni -> Facturare).
Buna. Unde gasesc ....Optiuni? Ca nu vad acest buton

Serghei

Butonul Opţiuni a fost denumit "Setări" între timp.