Eroare la numele "Cumparatorului"

Started by vio, May 08, 2015, 09:12 AM

Previous topic - Next topic

vio

Am creat 2 facturi pentru un client nou si practic am creat fisa de client, cu datele de facturare. Problema e ca am luat numele firmei cu copy paste dintr-un context mai lung, o fraza intreaga.

Cand am dat Paste numelui de firma in coloana "Cumparator", atunci cand am creat prima factura totul era in regula, imi afisa doar numele de firma....insa cand am printat factura am vazut ca imi apare la client: numele firmei + acea fraza fraza din contextul din care a fost luat cu Copy - Paste.


Am incercat sa corectez cumva, dar nu pot efectiv sa sterg restul frazei deoarece in sistemul Icefact, in interfata, acea fraza nu este fizibila (se vede doar numele firmei clientului si atat, exact asa cum ar fi si normal). Nici nu inteleg cum de imi apare pe factura dupa ce ii dau Print.

Ce as putea sa fac? M-am gandit sa sterg cele 2 facturi si sa le rescriu. Dar se va pastra numerotarea facturilor. Adica daca am sters spre exemplu facturile 7 si 8, cand le voi rescrie voi putea pastra aceleasi numere la facturi sau numerotarea se va face automat cu urmatoarele cifre, 9 si 10?

Serghei

Apasati Ctrl+A ca sa se selecteze tot textul, dupa care rescrieti manual denumirea firmei.