lucruri ca s-ar mai putea adauga

Started by nickers, Dec 08, 2014, 09:36 PM

Previous topic - Next topic

nickers

Salut.
Folosesc programul tau de un an si ceva si nu pot sa spun decat MULTUMESC. E un program foarte bun, stabil si care nu mi-a creat niciodata probleme, asta fiind si motivul pentru care l-am recomandat ori de cate ori am avut ocazia.
Totusi intotdeauna este loc de imbunatatiri. Lucrurile pe care mi le-as orii de la el sunt:
1. posibilitatea de a face niruri.
2. un modul de gestiune si evidenta stocuri
3. daca 2 nu se poate macar posibilitatea unui raport (in program sau in execel) cu toate produsele facturate intr-o anumita perioda de timp. acest lucru cel putin in cazul meu m-ar ajuta enorm atunci cand trebuie sa fac inventarul su eventuale reglari de stoc.
4. asa cum stii legea cere ca la incasare cash sa se emita bon fiscal, chitanta putand fi emisa doar daca plata se face abia de a doua zi. ar fi super daca in program o factura neincasata ar putea fi selectata si apoi printr-un simplu clic pe un buton programul sa emita automat o chitanta pentru acea factura ( eventual sa creeze un nou pdf cu factura si chitanta) si sa dispara acel "!" din fata facturii.
5. posibilitatea legarii unei case de marcat la program ar fi super. banuiesc ca fata de programul existent ar mai trebui sa scrii un cod pentru trimiterea datelor catre casa de marcat. eu unul sunt distribuitor de case de marcat si sunt sigur ca daca ai putea sa faci ceva de genul asta as putea sa te ajut usor in distribuirea programului catre multi din clientii mei.
Cam astea ar fi lucrurile care deocamdata ma fac sa nu aleg o versiune platita. Daca ar exista l-as cumpara fara sa ma gandesc de 2 ori.

Daca in lista mea sunt lucruri pe care programul le face imi cer scuze( eu unul nu le-am descoperit)
Inca o data jos palaria in fata muncii tale. Respect

Serghei

NIR-uri si eventual gestiune de stocuri va fi implementat in viitor. Dar pana atunci nu prea se poate face un raport al produselor vandute pentru ca pentru ele nu se tine nicio evidenta.

Legarea caselor de marcat este si ea in studiu, va trebui sa scriu drivere pentru casele de marcat mai uzuale, deci va fi posibil doar pentru casele produse de firmele care au facut publice protocoalele de comunicatie.

Referitor la emiterea chitantelor, se poate face simplu: se da modificare factura si se bifeaza "Emite chitanta".

frattelopetgrup

#2
buna
daca se poate modifica termenul de plat pe fiecare factura in parte

nu-mi dau seama  cum

Serghei


bratubm

lire sterline ca si moneda de lucru? multumesc!

Serghei

E ceva mai complicat, dar poate lucra si cu lire sterline, cititi aici: http://forum.icesoft.ro/index.php/topic,254.msg829.html

bratubm

am gasit ulterior pe alta sectiune din forum. n am apucat sa anulez, sorry.
multumesc!

SWEET EVY

BUNA ZIUA,PE CAND O SA AVEM PROGRAMUL DE GESTIUNE SI NIR ?

Serghei

Mai avem de asteptat, nu pot sa dau un termen.

dan

Buna seara. Folosesc programul de aproape un an si vreau sa va multumesc. Cred ca si adaugarea unui buton "anul trecut", langa "anul curent" ar fi de folos.

Serghei

Da, uneori ii simt si eu nevoia, la inceput de an :) O sa fie introdus in versiunea urmatoare.

dan

Aveti un termen pentru urmatoarea versiune?

Serghei

Este in lucru, probabil cateva zile.

csaba

S-ar putea adauga si acest text undeva?

"Semnarea si stampilarea facturilor nu constituie elemente obligatorii pe care trebuie sa le contina factura, conform Art. 319 alin. 29 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal"

Ar fi destul de important pentru cei care nu isi semneaza si stampileaza facturile.


MERCI!

Serghei

Asta puteti sa scrieti la observatii.