Probleme date prestator!!!

Started by marius, Nov 11, 2014, 12:18 PM

Previous topic - Next topic

marius

Salutare,  de ceva vreme am o problema cu datele prestator. A trebuit sa schimb datele prestator, toate bune si frumoase, in program  apar cele noi in pdf cand dau tiparire sunt ok, dar cand printez pe factura apar cele vechi! Am  dezinstalat si reinstalat de cateva ori si aceeasi problema. Ce este de facut?

Merci,

Serghei

Este normal sa apara prestatorul vechi la facturile vechi.

marius

Nu vorbim de facturi vechi! vorbim de cele pe care incerc sa le tiparesc dupa schimbarea prestatorului! facturi noi! Si in cida faptului ca l am sters dupa care l am reintalat tot asa face! trebuie sa sterg baza de date ? daca da, unde o gasesc?

Serghei

Noile date ale prestatorului vor fi folosite abia la facturile nou create. Daca doriti sa schimbati datele prestatorului la facturile deja create, va trebui sa modificati direct baza de date. Incercati cu aceasta aplicatie: http://sqlitestudio.pl/

marius

Mai recititi odata postul meu de mai sus!  Discutam despre facturi noi cu noi date de prestator, care din pacate  nu sunt recunoscute desii in program apar cele noi, pe factura  se tiparesc cele vechi!

Serghei

Nu are cum. Daca ati introdus date noi la prestator si creati o factura noua trebuie sa apara datele noi pe factura nou creata.