Nu afiseaza o factura

Started by cristian, Oct 02, 2014, 11:56 AM

Previous topic - Next topic

cristian

Buna ziua,

Am o factura pe care nu o afiseaza in borderoul facturilor, nu apare nici daca bifez facturi anulate.

Va rog sa-mi spuneti unde pot sa o vizualizez.

Multumesc frumos !

Cristian

Serghei

Poate ati gresit data. debifati "de la" si "pana la".

cristian

Am dat afiseaza anul curent. Mi-a trecut el de la 01/01/2014 pana la 02/10/2014.
La asta va referiti ?

Serghei

Nu, priviti screenshot atasat.

cristian

Am facut urmatoarea eroare: Am anulat o factura, dupa care am vazut ca o sterge din lista cand am scris urmatoarea factura. Asa ca am refolosit-o pe cea anulata, iar la urmatoarea (pe care deja apucasem sa o completez) am incercat sa sterg datele din ea. N-am reusit sa sterg suma asa ca ma pus o suma mai mica in ideea ca la urmatoarea factura cand o completam sa inlocuiesc cu ce aveam nevoie.
Problema este ca mi-a dat un numar nou, iar factura respectiva nu mai apare in lista pe anul curent.

cristian

Eu am versiunea 1.0.2.1., nu am cele 2 bife care apar la versiunea dvs.

Serghei

Quote from: cristian on Oct 02, 2014, 12:42 PM
Am facut urmatoarea eroare: Am anulat o factura, dupa care am vazut ca o sterge din lista cand am scris urmatoarea factura. Asa ca am refolosit-o pe cea anulata, iar la urmatoarea (pe care deja apucasem sa o completez) am incercat sa sterg datele din ea. N-am reusit sa sterg suma asa ca ma pus o suma mai mica in ideea ca la urmatoarea factura cand o completam sa inlocuiesc cu ce aveam nevoie.
Problema este ca mi-a dat un numar nou, iar factura respectiva nu mai apare in lista pe anul curent.

Poate ati sters factura complet si din acest motiv nu o mai gasiti?

cristian

Am incercat sa o rescriu si mi-a raspuns ca este existenta si nu o poate rescrie.

cristian

Am incercat la ultima factura sa introduc manula numarul anterior (cel care lipseste din lista).

cristian

Spune ca "deja exista o factura cu numarul si seria respectiva".

Serghei

In cazul asta exista si cel mai probabil e gresita data. Dar fara bifele acelea nu prea am cum sa va ajut sa o gasiti. Va trebui sa faceti upgrade la ultima versiune.

cristian

Daca ii dau sa afiseze factura respectiva nu apare nimic ...

cristian

unde gasesc ultima versiune pt upgrade ?

cristian

Am descarcat ultima versiune.
Va rog sa-mi spuneti daca este vreo cerinta la instalare pentru a pastra baza de date din versiunea precedenta.

Va multumesc frumos !

Serghei