News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Valoare Facturi 0.00

Started by iulian80iulian80, Mar 31, 2014, 11:04 AM

Previous topic - Next topic

iulian80iulian80

nu imi arata valoarea facturilor la selectia facuta de exemplu selectez luna aceasta imi da valoare 0.00
Multumesc

Serghei

Nu am inteles. Atasati o captura de ecran, sa vad despre ce este vorba.

iulian80iulian80

as atasa o poza dar nu reusesc va mai explic inca o data, fac o selectie de facturi de la data pana la data imi gaseste sa zic 120 inregistrari mi le afisaza dar la campul valoare facturi unde ar trebui sa imi arata valoarea totala a facturilor selectionate imi arata 0.00 si de aceea nu pot sa scot nici borderou pentru acea selectie adica pot dar nu imi apare suma in dreptul fiecarei facturi apare tot 0.00.
sper ca m-ati inteles Multumesc frumos

Serghei

Ca sa atasati o captura de ecran faceti click pe "Attachments and other options", dupa care "Attach". Poza trebuie sa aiba maximum 1M (o salvati ca jpg sau png).

iulian80iulian80

asta imi apare cand incerc sa incarc o poza.
The attachments upload directory is not writable. Your attachment or avatar cannot be saved.

Serghei

Asa este, problema cu drepturile pe forum, de cand am mutat serverul. Acum ar trebui sa mearga atasat.

iulian80iulian80

asta este poza

iulian80iulian80

asta este borderoul, la facturile clonate imi arata valoare 0.00 numai la facturile noi imi arata suma

Serghei

Foarte ciudata chestie. Ai trecut cumva de la platitor de TVA la neplatitor de TVA? Sau ai avut activata facturarea in valuta, pe care ai dezactivat-o ulterior?

iulian80iulian80

da cred ca a fost activata plata in valuta odata cu instalarea noii versiuni si da am dezactivat-o, la TVA nu am umblat si sunt neplatitor.

Serghei

#10
Trimite-mi un backup la baza de date sa investigez ce s-a intamplat.


iulian80iulian80

daca stau bine sa ma gandesc este probabil sa fi fost activata facturarea in valuta cand am clonat facturile

Serghei

Da, s-a intamplat ceva cu facturarea in valuta. Ti-am trimis inapoi baza de date corectata.

iulian80iulian80

Da acum merge Multumesc Frumos