descarcare hml pentru e factura

Started by luca, Jan 19, 2024, 04:19 PM

Previous topic - Next topic

luca

buna ziua,dupa 5 ani de utilizare,gratuita ,si pentru asta va multumesc si va felicit pentru munca depusa,nu s-ar putea sa descarca factura in format xml pentru spv?inteleg munca dumneavostra in legatura cu urcarea facturilor in spv,este munca titanica,dar poate va faceti mila si ma lasati sa descar factura si in format xml,de urcat urc eu pe spv manual,la 4-5 facturi pe luna m-a descurc,va multumesc si imi cer scuze daca am fost ,,nesimtit'' :)

Serghei

Nu știu dacă pare suprinzător, dar de fapt partea de descărcare și transformare în PDF a fost (și mai este, că nu am terminat încă) infinit mai complexă și mai frustrantă decât partea de transmitere.

Totuși, probabil partea de vizualizare o să o lăsăm free, mă mai găndesc.

Avem o versiune de test, poți descărca de aici: https://icesoft.ro/beta

luca

va multumesc,o sa incerc varianta bete,va apreciez munca depusa enorm,stiu ca este greu,2 saptamani m-am chinuit sa transform pdf in xml,nu am reusit,m-am lasat pagubas,asa ca va doresc numai bine si spor,multumesc pentru raspuns!!

luca

buna ziua,am instalat varianta beta si imi apare mesajul asta

Serghei

S-a rezolvat (sper) in v. 1.7.5.1

luca


luca

Fisierul XML nu este valid   ============cand export pentru contabilitate saga c. in format xml

Fisierul XML F_RO22480163_Aqua-420_04-01-2023.xml nu este valid. Au fost identificate urmatoarele erori:
Fisierul transmis nu este valid. org.xml.sax.SAXParseException; lineNumber: 2; columnNumber: 10; cvc-elt.1.a: Cannot find the declaration of element 'Facturi'.


Serghei

Păi XML-ul pentru Saga nu este compatibil cu eFactura, sunt chestii care nu au legatura intre ele. Formatul pentru eFactura este UBL.