eroare la update ultima versiune

Started by ltaloi, Jul 07, 2013, 12:25 PM

Previous topic - Next topic

ltaloi

Sal, am descarcat ultima versiune si am pusa-o sa preia datele dintr-un backup. Nu se mai vede nimic, desi nu da nicio eroare, ci da mesajele normale de update a bazei de date.

Am probleme cu laptopul vechi e la service, insa am pe dropbox un backup la zi al icefact.db luat din Users/ltaloi/icefact.db.
Am instalat noua versiune, cea curenta si nu mai vede nimic din backup-ul facut..

Cum recuperez baza de date?

Desi nu sunt sigur, cred ca versiunea veche pe care lucram era 1.0.91.1, si acum am pus ultima versiune pe un win 8, 64 biti.
Am facut incercare sa recuperez pe alt computer, un win vista 32bit, si tot nu am vazut nimic.

Am incercat si pe alt pc, pe un win7 64 de biti, face la fel.. e posibil sa am o baza de date de 628kb care nu contine nimic??

Pot sa va trimit prin email un "icefact.db" sa vedeti daca ce e in el este ok? Sa-l faceti citibil??

Serghei

#1
E putin probabil sa aveti o baza de date de 600k fara date. Incercati sa restaurati baza de date din Unelte -> Restore. Daca tot nu merge, trimiteti baza de date la office@, o sa arunc o privire. Este posibil ca inainte sa fi avut o versiune de test mai noua decat decat cea stable, si daca ati trecut la stable probabil ati facut downgrade.

ltaloi

Am trimis mail, multumesc mult, anticipat.