News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Actualizare pret

Started by Lucrian, Jun 21, 2013, 06:41 PM

Previous topic - Next topic

Lucrian

Buna ziua,

Am gasit acest program pentru facturare ai am inceput sa-l testez, iar pe masura ce avansez imi place din ce in ce mai mult.
Am o intrebare legata de preturi. La inceput am vazut ca pot adauga produse in nomenclator fara niciun fel de detaliu. Cand creez o factura, pun si pretul la produs si toate detaliile sunt memorate. Pana aici este bine.

Atunci cand creez o noua factura si modific pretul produsului (sau oricare alt detaliu), il pune bine pt. factura respectiva, insa atunci cand creez o noua factura, implicit imi arata tot pretul (si datele) initiale.
Se poate face ceva ca de fiecare data cand specific un pret nou pentru un produs, sa fie salvat automat?

Multumesc si o zi buna!

Serghei

Este un bug, o sa fie corectat la versiunea urmatoare. Multumesc pentru semnalare.

Serghei

Problema a fost rezolvata in versiunea 1.1.94

Lucrian

Multumesc. Functioneaza f. bine acum.
Ar mai fi un bug :)
Atunci cand adaug un produs, pot sa folosesc optiunea de autocomplete, insa daca nu o folosesc si apas pe lupă, aleg produsul si apas Foloseste, imi apare eroarea:

no such column: cache_produse

cu titlul "Eroare cache".

Serghei

Da, s-au strecurat destul de multe buguri cand am introdus suport pentru valuta. Mersi pt raportari.