News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Numar factura

Started by Gigicomputer, Feb 25, 2013, 03:57 PM

Previous topic - Next topic

Gigicomputer

Buna ziua!

Am creat o factura care avea seria 100199 dupa care am dat ANULEAZA FACTURA CURENTA.
Cand am vrut sa creez o noua factura nu mi-a luata numarul de factura 100199, asa cum era normal, a trecut la 100200.
Imi da sa editez nr. facturii. Buunn... il scriu pe cel corect, dupa mintea mea, adica 1001999 si tot nu vrea zice: DEJA EXISTA O FACTURA CU NR. 100199. Doriti sa configurati acum?

Deci... cum fac sa imi ia nr. de factura 100199?

MS!

Gigicomputer


Drako

Buna ziua!

Am creat o factura si chitanta  care avea seria PCS 0001 dupa care am dat ANULEAZA FACTURA CURENTA.
Cand am vrut sa creez o noua factura si chitanta nu mi-a luata numarul de factura PS001, asa cum era normal, a trecut la PCS0003.
Imi da sa editez nr. facturii. Buunn... il scriu pe cel corect, dupa mintea mea, adica PCS0001 si tot nu vrea zice: DEJA EXISTA O FACTURA CU NR. PCS0001. Doriti sa configurati acum?

Deci... cum fac sa imi ia nr. de factura si chitanta  PCS0001?

Serghei

Nu aveti voie sa refolositi numerele facturilor anulate, ci doar pentru cele sterse. Dupa ce stegeti, intrati in Optiuni -> Factura si resetati contorul.

arual

In momentul in care anulezi  o factura  , unde o gasesc  ca sa pot sa o  printez?

Serghei

Se bifeaza "facturi anulate".

arual