News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Blue Screen

Started by Fire, Sep 14, 2011, 06:18 PM

Previous topic - Next topic

Fire

Buna ziua

Am o problema, pe un Windows 7 Home Premium 64bits. Daca introduc un logo si dau print la o factura sau proforma imi da bluescreen. Daca generez un pdf merge fara probleme.

Cum pot activa produsul si care sunt tarifele ? As dori sa elimin instiintarea de sub titlu "Aceasta factura a fost generata.."

Multumesc.

Serghei

Quote from: Fire on Sep 14, 2011, 06:18 PM
Am o problema, pe un Windows 7 Home Premium 64bits. Daca introduc un logo si dau print la o factura sau proforma imi da bluescreen. Daca generez un pdf merge fara probleme.

Nu mi s-a semnalat o astfel de problema pana acum. Crapa windows-ul sau icefact? Alte programe pot imprima fara probleme?

Quote from: Fire on Sep 14, 2011, 06:18 PM
Cum pot activa produsul si care sunt tarifele ? As dori sa elimin instiintarea de sub titlu "Aceasta factura a fost generata.."

Activarea costa 99 RON fara TVA si beneficiaza de suport tehnic si upgrade-uri timp de un an.

Fire

Dap, sa fie vreo problema ca printez prin alta statie ? Am sa incerc cu un alt logo sa vad daca mai da blue screen !

Multumesc Pentru promptitidine :)

djeescu

Aceeasi eroare o am si eu in win 7 32 sau win 7 64.
Se pare ca eroarea apare cand factura are un logo cand se da print direct catre o imprimanta, daca se da pdf totul este ok

Serghei

Probabil e un bug in modulul de print, va trebui investigat.

Gabriel

Confirm aparitia BSOD pe o masina cu win7 32 bit, la imprimarea cu logo in ambele variante de program prezente la descarcare, respectiv 1.0.2.1 si 1.0.92.1.
In win7 imprima direct doar fara logo. Momentan nu renunt la logo si printez intai in pdf si din pdf pe imprimanta.

Serghei

Ok, problema devine serioasa. O sa incerc sa reproduc defectul si sa o repar.

Problema apare doar la imprimante fizice, sau si la cele virtuale?

Gabriel

Doar la cele fizice. Am testat pe doua hp inkjet, un hp laser si un canon laser. Pe toate aceeasi problema. In ambele variante de program si doar in win7.
In pdf merge perfect si cu logo si fara. Bafta !

Serghei

Problema a fost rezolvata in versiunea 1.0.92.3