News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Cateva probleme.

Started by kingbt, Oct 21, 2012, 05:10 PM

Previous topic - Next topic

kingbt

#1 Nu suporta diacritice in sensul ca sunt inlocuite cu alte caractere
#2 Prea multe puncte la Date privind expeditia (vezi aici http://i49.tinypic.com/r9k008.jpg )
#3 Daca ar putea fi eliminat campul Date privind expeditia
#3 Ar fi interesant daca la Semnatura si stampila furnizorului s-ar putea incarca o imagine cu stampila si semnatura.

Despre program pot spune ca azi am cautat un program de facturi gratis si din toate pe care le-am incercat acesta mi-a placut mai mult fiind mic si usor de folosit. Pentru o persoana/firma care face una-doua facturi pe luna cred ca este foarte util.
Mersi de program.

Serghei

Quote from: kingbt on Oct 21, 2012, 05:10 PM
#1 Nu suporta diacritice in sensul ca sunt inlocuite cu alte caractere

Aceasta este o limitare a PDF printerului, deocamdata nu se poate face nimic.

Quote from: kingbt on Oct 21, 2012, 05:10 PM
#2 Prea multe puncte la Date privind expeditia (vezi aici http://i49.tinypic.com/r9k008.jpg )

Punctele sunt dificil de reglat, pentru ca depind de fontul selectat.

Quote from: kingbt on Oct 21, 2012, 05:10 PM
#3 Daca ar putea fi eliminat campul Date privind expeditia

Aceste campuri sunt mostenite din facturile fiscale originale, momentan nu intentionez sa modific formatul.

Quote from: kingbt on Oct 21, 2012, 05:10 PM
#3 Ar fi interesant daca la Semnatura si stampila furnizorului s-ar putea incarca o imagine cu stampila si semnatura.

Deoarece stampilarea si semnarea facturilor nu este obligatorie de cativa ani, nu consider ca e cazul sa adaug aceasta optiune, deocamdata.

Quote from: kingbt on Oct 21, 2012, 05:10 PM
Despre program pot spune ca azi am cautat un program de facturi gratis si din toate pe care le-am incercat acesta mi-a placut mai mult fiind mic si usor de folosit. Pentru o persoana/firma care face una-doua facturi pe luna cred ca este foarte util.
Mersi de program.

Noi folosim acest program la firme care emit peste 200 de facturi pe luna, cu valori de peste 100.000 RON lunar, deci merge si la firme mai mari :)