facturile pdf sterse din director

Started by tehniclugoj, May 25, 2012, 04:36 PM

Previous topic - Next topic

tehniclugoj

Buna ziua,aveam salvate facturile pdf in directorul icefact pe d,din convenienta, am considerat eu ca cel mai bine este sa tin tot ce tine de facturi in directorul icefact, inclusiv cele pdf.Am instalat w7 si apoi instalat programul icefact pe d:\icefact unde il aveam deja, dar am remarcat ca aparuse versiunea 90 si am zis ca sa fac upgrade.In momentul acela nu m-am uitat la facturlie vechi pdf daca mai sunt in director, dar acuma am pus ultima versiune, 9.1 si mi-am aruncat o privire pe d in icefact...surpriza, am doar facturile din 14 mai incoace,restul din tot timpul anului disparute.

Intrebare, stiti cumva ca versiunile de la 9 in sus sa goleasca continutul directorului in care se instaleaza?

Serghei

#1
Installer-ul IceFact-ului nu se atinge de alte fisiere in afara de cele care ii apartin (icefact.exe si changelog). In orice caz, nu este o idee buna sa instalati programe in alte locuri in afara de "Program Files". La o eventuala dezinstalare, uninstaller-ul poate sa decida sa "rada" tot folderul in care se afla executabilul, fara sa tina cont ca acolo e posibil sa existe si alte date.