News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

urmarirea platilor

Started by razvan brinzaru, May 16, 2012, 04:54 PM

Previous topic - Next topic

razvan brinzaru

buna ziua,

dat fiind faptul ca ultima varianta disponibila este una de test si doriti sa o imbunatatiti, vin cu o propunere:

daca exista posibilitatea de setare a termenului de plata pentru fiecare factura emisa, va rugam sa luati in calcul posibilitatea de a tiparii automat / sau nu termenul calculat pe factura(sub forma unei bife) si totodata introducerea unei functii de memorare a ultimului termen de plata acordat pe ultima factura emisa.

cu respect si spor la treaba

Serghei

Quote from: razvan brinzaru on May 16, 2012, 04:54 PM
daca exista posibilitatea de setare a termenului de plata pentru fiecare factura emisa, va rugam sa luati in calcul posibilitatea de a tiparii automat / sau nu termenul calculat pe factura(sub forma unei bife)

Aceasta functie este deja planificata sa fie introdusa in urmatoarea versiune de test.

Quote from: razvan brinzaru on May 16, 2012, 04:54 PM
totodata introducerea unei functii de memorare a ultimului termen de plata acordat pe ultima factura emisa.

Nu stiu cat de utila ar fi aceasta functie, pentru ca in Optiuni -> Factura aveti deja posibilitatea sa setati termenul de plata implicit.

Serghei

Optiunea adaugarii la observatii a termenului de plata si datei scadente este disponibila incepand cu versiunea 1.0.91.

razvan brinzaru

Quote from: same on May 16, 2012, 05:12 PM
Quote from: razvan brinzaru on May 16, 2012, 04:54 PM
daca exista posibilitatea de setare a termenului de plata pentru fiecare factura emisa, va rugam sa luati in calcul posibilitatea de a tiparii automat / sau nu termenul calculat pe factura(sub forma unei bife)

Aceasta functie este deja planificata sa fie introdusa in urmatoarea versiune de test.

Quote from: razvan brinzaru on May 16, 2012, 04:54 PM
totodata introducerea unei functii de memorare a ultimului termen de plata acordat pe ultima factura emisa.
imi cer scuze, am observat existenta acestei functii numai dupa ce am transmis aceasta propunere. imi cer scuze, si va doresc o zi buna
Nu stiu cat de utila ar fi aceasta functie, pentru ca in Optiuni -> Factura aveti deja posibilitatea sa setati termenul de plata implicit.