News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

eroare logo

Started by qhse, Oct 28, 2011, 09:22 PM

Previous topic - Next topic

qhse

Buna seara,
Felicitari pentru acest serviciu (asta pt ca am citit intr-un alt post ca dvs. oferiti un serviciu, nu un soft, asa si este de fapt)
L-am instalat de 30 de min, l-am si testat, e o bijuterie si mai e si tare prietenos! Am o singura problema pana acum: incercand sa pun logo-ul firmei, am descoperit ca nu pastreaza culorile originale, mai exact dintr-o culoare maro in original, pe factura tiparita apare in albastru! Nu ca m-ar deranja (eu oricum o tiparesc monocrom), dar poate pe altii!
Totusi, in caz de nevoie, se poate modifica in vreun fel?

Serghei

Quote from: qhse on Oct 28, 2011, 09:22 PM
Buna seara,
Felicitari pentru acest serviciu (asta pt ca am citit intr-un alt post ca dvs. oferiti un serviciu, nu un soft, asa si este de fapt)
L-am instalat de 30 de min, l-am si testat, e o bijuterie si mai e si tare prietenos!

Multumesc pentru aprecieri.

Quote from: qhse on Oct 28, 2011, 09:22 PM
Am o singura problema pana acum: incercand sa pun logo-ul firmei, am descoperit ca nu pastreaza culorile originale, mai exact dintr-o culoare maro in original, pe factura tiparita apare in albastru! Nu ca m-ar deranja (eu oricum o tiparesc monocrom), dar poate pe altii!

Nu este normal sa se intample asa. Puteti sa-mi trimiteti logo-ul, sa vad care este problema?

Quote from: qhse on Oct 28, 2011, 09:22 PM
Totusi, in caz de nevoie, se poate modifica in vreun fel?

La ce gen de modificari va referiti?

qhse

Ma refeream la modificari necesare ca logo-ul sa fie afisat corect, in cazul in care ar fi fost vreo setare ca logo-ul sa fie afisat intr-o anumita culoare "by default".
Mea culpa, dar nu ma prind deloc cum sa trimit logo-ul ??? adica am vazut eu acolo "insert image" dar asta stiu ca presupune ca imaginea sa fie pe vreun site deja, gen imageshack sau altele.

Serghei

#3
Nu exista vreo setare speciala, trebuie sa mearga direct.

Pentru a atasa o poza la forum, apasati "Additional Options...", dupa care apasati butonul din dreapta lui "Attach". Se selecteaza imaginea dorita si se apasa "Post".

Serghei

Bug-ul a fost rezolvat in versiunea 1.0.2.1

qhse

Multumesc! Spor la treaba cu versiunile urmatoare!

Serghei

Multumesc pentru raportare.

razvan

Buna seara, cred ca este o eruare la partea de utlizare cu un server LINUX si anume, cand incerc sa pun LOGO imi vine un mesaj  "no such table:blobs"

Serghei

Probabil ati mutat pe server o versiune de baza de date veche, ar fi necesar sa o rulati prima data local, ca sa fie upgradata.

razvan

Buna seara, intradevar asa este, am rulat un backup intai local am rescris baza de date de pe server si acum functioneaza ok cu tot cu LOGO.
Multam,