News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Utilizator linux

Started by alephan, Nov 09, 2010, 09:04 PM

Previous topic - Next topic

alephan

Sunt un utilizator al IceFact pe linux. Ma intereseaza, daca exista vreo sansa sa pot emite facturi si in alta moneda decat LEI si daca exista vreo posibilitate (inclusiv licenta) de a renunta la reclama

Document generat cu softul gratuit
IceFact v1.0.1.2 (Linux/i386)
www.icesoft.ro

Serghei

Momentan nu exista posibilitatea de a factura in alta moneda.

Pentru reclama, cititi aici.

fpisoiasu

Va salut!
Am instalat Ubuntu 10.10, dar din pacate, nu pot reinstala ice soft...ce pot face?

Serghei

Poate imi dati niste detalii... Incercati sa rulati icefact din terminal si faceti copy/paste la eroare, daca apare vreuna (posibil sa lipseasca vreo biblioteca).

fpisoiasu

Va salut! Am tastat comanda icefact in terminal, rezultatul fiind icefact: comand not found

Serghei

Incercati asa:


~/icefact/icefact


fpisoiasu

Nu il gaseste: bash: /icefact/icefact: No such file or directory
E posibil sa se fi sters?

Serghei

Atentie, ~/icefact/icefact nu e acelasi lucru cu /icefact/icefact

fpisoiasu

Va salut!
AM incercat si asa, rezultatul este: bash: /home/bogdan/icefact/icefact: Permission denied

Serghei

Inseamna ca nu sunt setate drepturile de executie. Pentru a le seta, se executa chmod 755 ~/icefact/icefact

fpisoiasu

Am rezolvat, multumesc

fpisoiasu

Va salut!

In primul rand, folosesc acest program de ceva timp, felicitari pentru ceea ce ati creat!

Am o mica problema, de curand am facut upgrade la vers Ubuntu 11.10, si bineinteles si la ultima vers de ice soft. FOlosesc softul pentru doua societati, dar ce am constat, ca programul imi ia ori o firma, ori cealalta, adica, dand click pe iconita destinata firmei A si dand click pe iconita celeilalte firme, imi ia tot firma A. Ce este de facut?

fpisoiasu

Si alta problema, programul nu mai are bara de maximizare, minimizare si close...

Multumesc anticipat pentru raspuns!!!!

Serghei

Quote from: fpisoiasu on Feb 04, 2012, 07:21 PM
Am o mica problema, de curand am facut upgrade la vers Ubuntu 11.10, si bineinteles si la ultima vers de ice soft. FOlosesc softul pentru doua societati, dar ce am constat, ca programul imi ia ori o firma, ori cealalta, adica, dand click pe iconita destinata firmei A si dand click pe iconita celeilalte firme, imi ia tot firma A. Ce este de facut?

Dar inainte de update mergea pe ambele societati?

Serghei

#14
Quote from: fpisoiasu on Feb 04, 2012, 07:23 PM
Si alta problema, programul nu mai are bara de maximizare, minimizare si close...

Poate e prea mare fereastra? Incercati sa dati click dreapta in taskbar si sa dati maximizare de acolo.